Lwia zmarszczka – jak skutecznie ją zlikwidować?

//Lwia zmarszczka – jak skutecznie ją zlikwidować?
Centrum Kosmetolożki

Lwia zmarszczka stanowi problem estetyczny niejednej kobiety. Oprócz tego, że występuje w centralnym miejscu na twarzy, to dodatkowo nadaje jej groźnego charakteru. Na szczęście obecna, mocno rozwinięta kosmetologia i medycyna estetyczna pozwalają pozbyć się tego defektu skóry. W jaki sposób? Poznajmy metody skutecznej likwidacji lwiej zmarszczki.

Lwia zmarszczka – jak skutecznie ją zlikwidować?

Lwia zmarszczka – czym jest?

Lwia zmarszczka to potocznie nazywane pionowe bruzdy skórne, które lokalizują się na powierzchni czoła, pomiędzy brwiami. Główną przyczyną ich powstawania jest zbyt częste marszczenie czoła, w konsekwencji czego dochodzi do ponurego i groźnego wyglądu twarzy. A więc za ten rodzaj zmarszczki odpowiedzialna jest w głównej mierze mimika naszej twarzy.

Lwia zmarszczka – metody redukcji

1. Botoks i kwas hialuronowy.

Metoda ta należy do jednych z najbardziej popularnych sposobów usuwania problemu lwiej zmarszczki. W przypadku tego defektu, zmarszczka ta jest zmarszczką mimiczną i aby efekt był jeszcze bardziej trwały warto połączyć obie te metody. Botox powoduje osłabienie skurczu mięśnia corrugator supercilii (mięsień marszczący brwi), z kolei kwas hialuronowy pozwala wygładzić widoczne bruzdy. W efekcie zyskujemy naturalny gładką skórę.

Gabinet kosmetyczny Wrocław

Łączona metoda botoxu i kwasu hialuronowego to obecnie najbardziej skuteczny i sprawdzony sposób na lwią zmarszczkę.

2. Kwas hialuronowy.

Kwas hialuronowy to naturalny składnik naszej skóry. Produkowany jest przez fibroblasty, które należą do grupy najważniejszych komórek budujących jej “rusztowanie”. Zabieg z wykorzystaniem kwasu hialuronowego polega na podaniu preparatu w głąb skóry przy pomocy igły. Okolicę lwiej zmarszczki nakłuwa się igłą kilkakrotnie wzdłuż każdej widocznej bruzdy. Zabieg przeprowadzić również można przy użyciu cienkiej kaniuli podając preparat jednym wkłuciem po jednej stronie bruzdy. Następnie preparat rozprowadzany jest w sposób liniowy w płaszczyźnie skóry. Na koniec zabiegu wykonywany jest masaż skóry w celu dokładnego rozprowadzenia kwasu hialuronowego.

3. Botoks (jad kiełbasiany).

Botoks działa głównie na zmarszczki mimiczne, dlatego też zaliczany jest do metod usuwania tego defektu skóry. Dodatkową zaletą botoksu jest fakt, że może być on wykonywany również u osób bardzo młodych, nawet po 20 roku życia. Dzięki temu substancja ta działa zarówno wygładzająco na skórę, jak również zapobiega powstawaniu kolejnych zmarszczek w przyszłości. Dlatego też u takich osób istnieje o wiele mniejsze ryzyko pojawienia zmarszczek mimicznych.

Pamiętaj!

Przed wykonaniem zabiegów z zakresu medycyny estetycznej należy na początku skontaktować się lekarzem, aby zbadać swój stan zdrowia. Oczywiście przed rozpoczęciem takiego zabiegu bardzo ważna jest również konsultacja z lekarzem wykonującym zabieg, który ustali szczegóły jego przebiegu, efekty oraz postępowanie po zabiegowe.

Polecane produkty:
Centrum Fizjoterapeuty

11 komentarzy

 1. Katarzyna Mierzwa 14 września 2017 w 10:41 - Odpowiedz

  Będę musiała o tym pomyśleć, ciągle marszczę czoło i nie umiem się tego odzwyczaić. Botoksu trochę się boję ale może by tak kwas hialuronowy 🙂

 2. Paulina 14 września 2017 w 11:26 - Odpowiedz

  Moim problemem są zmarszczki poziome na czole, nie znoszę ich, ale chyba nie odważę się nigdy na zabieg medycyny estetycznej…

  • EWA 14 lipca 2018 w 22:17 - Odpowiedz

   Laser frakcyjny. (Na grouponie tanio). Efekt na kilka lat.

 3. Aleksandra 15 września 2017 w 22:22 - Odpowiedz

  Och, kto jej nie ma. Poleciłabym też facefitness. Bardzo skuteczny o ile regularnie stosowany.

 4. agata 18 września 2017 w 10:23 - Odpowiedz

  Lwia zmarszczka to ewidentnie mój problem…na razie nie denerwuję się nią aż tak bardzo…niestety w przyszłości będę musiała zareagować 🙂 :/

 5. Ewa 19 września 2017 w 10:13 - Odpowiedz

  Mam wszystkie możliwe zmarszczki, o rany.

 6. Katarina 1 października 2017 w 23:15 - Odpowiedz

  A ja sie jej pozbylam juz drugi raz. Jestem bardzo zadowolona chociaz nie moge sie nawet celowo zmarszczyc i to jest dziwne uczucie. Mimo to bede powtarzac zabieg.

 7. Monika 3 października 2017 w 11:45 - Odpowiedz

  najgorsze jest to, że metody niwelowania to tylko mocna ingerencja.. 🙁

 8. Asia 3 października 2017 w 21:29 - Odpowiedz

  Zdaje się, że mam tę zmarszczkę, ale chyba bym się nie zdecydowała na żaden z tych zabiegów. Chemii mi wystarczy w moim laboratorium. 😉

 9. Iwona 17 sierpnia 2018 w 07:45 - Odpowiedz

  Ja też mam z tym problem, na razie walczę z kremami. Troche gdzieś czytałam o Buatic tylko nie wiem gdzie, podobno ma dobre nawilzenie i dodatkowo działa na takie właśnie zmarszczki.

 10. Kalina 2 października 2018 w 11:25 - Odpowiedz

  Iwona też się natknęłam na ten krem, czytałam o składzie na stronce i widziałam, że można go przez allegro zamówić.

Zostaw komentarz