Regulacja brwi – jak właściwie je stylizować?

//Regulacja brwi – jak właściwie je stylizować?
Centrum Kosmetolożki

Regulacja brwi należy do jednych z podstawowych metod pielęgnacji okolicy oka. Dobrze wystylizowane nadają naszej twarzy wyrazistości, charakteru, podkreślają kontur oraz uzupełniają cały makijaż dzienny. Jakie są więc techniki regulacji brwi oraz jak właściwie o nie dbać? Podpowiadamy.

Regulacja brwi - jak właściwie je stylizować?

Mimo że regulacja brwi nie należy to do najprostszych czynności, istnieje obecnie wiele metod, które pozwolą nam samodzielnie o nie zadbać. Dobrze wystylizowane dodają głębi spojrzeniu, a także podkreślają urodę oczu.

Warto pamiętać o regularnej pielęgnacji brwi. Nie sprawią wtedy tak dużo problemu podczas stylizacji i nie będzie ona tak czasochłonna. Do jednych z szybszych metod regulacji brwi należy m.in. wosk wykonywany w gabinecie kosmetycznym. Jeśli zabieg przeprowadzony jest właściwie, należy on do metod bezbolesnych, zapewniających efekt na długi czas. Oprócz tego istnieją jednak metody, które można wykonać samodzielnie w domu.

Regulacja brwi – jak samemu ją wykonać?

Kiedy decydujemy się na regulację brwi, na samym początku warto jest wykonać test ołówkowy. Używa się do tego zwykłego ołówka do twarzy. W pierwszej kolejności należy przyłożyć go do skóry twarzy tak, aby jednym końcem sięgał skrzydełka nosa, a drugim wewnętrznego kącika oka. Następnie zaznaczamy punkt, w którym ołówek krzyżuje się z łukiem brwiowym. Kolejnym krokiem jest przesunięcie górnej części ołówka w taki sposób, aby przechodził przez zewnętrzny kącik oka. W tym momencie należy zaznaczyć kolejny punkt, w którym znów ołówek przecina się z łukiem brwiowym. Zaznaczone punkty stanowią granicę regulacji brwi. Linia, która biegnie przez wyznaczone punkty powinna przechodzić od wewnętrznego kącika oka do zewnętrznego.

1. Regulacja brwi pęsetą.

Po wykonaniu testu ołówkowego można swobodnie przejść do regulacji brwi. Podstawową metodą, która temu służy jest używanie bardzo popularnej pęsety. W tym sposobie regulacji brwi włoski, które występują poza zaznaczonym obszarem na całym łuku brwiowym należy usunąć. W przypadku cienkich brwi można je delikatnie zwęzić wyrywając włoski tylko u dołu. Należy jednak pamiętać, aby nie przesadzić z depilacją.

W przypadku gęstych brwi, śmiało można usunąć włoski od dołu zachowując przy tym ogólny ich kształt. Na uwagę zasługuje również górna część łuku brwiowego. Tu także należy w delikatny i uważny sposób pozbyć się niechcianych włosków zachowując kształt całych brwi.

Gabinet kosmetyczny Wrocław

2. Regulacja brwi zimnym woskiem.

Warto zaznaczyć, że nie należy ona do łatwych metod regulacji brwi. Oczywiście zanim rozpoczniemy zabieg konieczne jest wcześniejsze wykonanie testu ołówkowego. Po jego wykonaniu śmiało można podjąć kolejne kroki. Do dalszych czynności potrzebne będą jak najmniejsze plasterki wosku, aby mogły zmieścić się w miejscu wyrywania włosków. Po ich dobraniu należy umieścić na łuku brwiowym zgodnie ze wzrostem włosków. Następnie mocno natrzeć wosk placem oraz szybkim i zdecydowanym ruchem oderwać go jak najbliżej powierzchni skóry, w kierunku przeciwnym do ich wzrostu.

3. Regulacja brwi trymerem.

Kolejną metodą jest urządzenie elektryczne, które nieco przypomina trymer. Korzystają z niego głównie kobiety o bujnych brwiach. Warto zaznaczyć jednak, że stosując tę metodę nie możemy spodziewać się gładko wydepilowanych brwi. Trymer jedynie je skraca. Takie działanie sprawia, że odrastające włoski mogą być kujące. Z tego względu rozwiązanie to jest bardzo mało popularne.

Błędy podczas regulacji brwi

Regulacja brwi to również możliwe błędy, które mogą się pojawić. Przede wszystkim mogą pojawić się zbyt mocno wyregulowane łuki brwiowe, co niestety przynosi często komiczny efekt. Zawsze trzeba pamiętać o tym, że nie należy wyrywać zbyt dużej ilości włosków. Taki błąd niestety kosztuje nas wiele czasu zanim brwi posiadać będą pierwotny wygląd. Cienki kształt nadaje naszej twarzy charakterystyczny wygląd – ponury, a nawet śmieszny.

Kolejnym bardzo często popełnianym błędem jest całkowity brak regulacji łuków brwiowych. Istnieją bowiem kobiety, które posiadają naturalny, dobry kształt brwi, nawet bez regulacji. Są to jednak nieliczne osoby. Gęste brwi bez wyraźnego kształtu nadają naszej twarzy groźnego wyglądu i często dodają lat.

Nieodpowiednie przycinanie brwi. To sposób, przez który bardzo szybko można zniszczyć swój naturalny kształt brwi, a odrastające włoski często później odrastają w innym kierunku. Ponadto mogą stać się również twardsze i kłujące.

Do częstych błędów zalicza się również zbyt duże skracanie łuków brwiowych. Krótkie brwi nie są krzykiem mody, dodatkowo wyglądają bardzo nienaturalnie.

Sporą gafą jest również zbyt mocne przyciemnianie brwi. Należy pamiętać także o ich kolorze, który dobierany jest pod kolor naszej skóry i włosów na skórze głowy. Dla przykładu u kobiety o blond włosach nie należy stosować czarnej henny. Warto o tym pamiętać.

Polecane produkty:
Centrum Fizjoterapeuty

8 komentarzy

 1. Przemek 30 grudnia 2017 w 15:52 - Odpowiedz

  To brzmi jak czarna magia, teraz już wiem co żona tyle czasy robi w łazience.

 2. Girl 30 grudnia 2017 w 17:03 - Odpowiedz

  Ja zawsze pozostawiam moje brwi specjalistom. Sama po prostu się boję 🙂

 3. Joanna 30 grudnia 2017 w 23:50 - Odpowiedz

  Ciekawy wpis, reguluję brwi od ponad 20 lat i pamiętam, jak bardzo zmieniała się moda. Od cienkich po grubaśne. Dla mnie najlepsze są tylko odrobinę wycieniowane od dołu, mam naturalnie czarne włosy, więc nie muszę koloryzować. Pozdrawiam 🙂

 4. Cherry 2 stycznia 2018 w 13:25 - Odpowiedz

  Regulację brwi zaczęłam kilka lat temu, ale dopiero niedawno osiągnęłam idealny kształt.
  Muszę przyznać, że było to dla mnie najtrudniejszy zabieg kosmetyczny, jakiego się uczyłam 🙂

 5. Agnieszka 13 stycznia 2018 w 10:37 - Odpowiedz

  Zawsze chodze do specjalisty. Tyle czasu sie zbieram, zeby sama sprobowac wyregulowac sobie brwi… Chyba juz pora, dzieki za przydatne informacje 🙂

 6. Sylwia 13 stycznia 2018 w 10:53 - Odpowiedz

  Dziękuję za cenne wskazówki. Wlasnie zamierzałam zabrać sie za ten zabieg 👍.

 7. Maja 13 stycznia 2018 w 10:54 - Odpowiedz

  Zawsze regulowałam na czuja, ale muszę wypróbować tą metodę z ołówkiem, żeby nadać im dobry kształt 🙂

 8. Justyna 22 stycznia 2018 w 10:12 - Odpowiedz

  Ja z kolei należę do tych kobiet, które nie regulują brwi wcale. Próbowałam kilka razy, ale nie wyszło, na szczęście mam małe brwi, więc nie czuje potrzeby ich regulacji.

Zostaw komentarz