Rekonstrukcja brwi, czyli jak uzyskać idealny wygląd?

//Rekonstrukcja brwi, czyli jak uzyskać idealny wygląd?
Centrum Kosmetolożki

Rekonstrukcja brwi to zabieg z dziedziny kosmetologii. Jego zadaniem jest przywrócenie poczucie piękna każdej kobiecie, której brwi nie posiadają idealnego kształtu. Na czym polega ich rekonstrukcja oraz jakie występują metody? Oto odpowiedź.

Rekonstrukcja brwi, czyli jak uzyskać idealny wygląd?

Jak powszechnie wiadomo, brwi stanowią dość drobny, jednak niezwykle ważny element naszej urody. To właśnie dzięki nim rysy twarzy nabierają wyraźnego charakteru oraz wydobywają piękno i głębię oczu. Zdarza się jednak, że nie wszystkie panie mogą cieszyć się idealnym kształtem i wymiarem brwi. Mimo to nie należy popadać w panikę. Obecna kosmetologia może sobie z tym problemem poradzić na wiele sposobów. Jednym z rozwiązań jest m.in. rekonstrukcja brwi.  Na czym dokładnie polega?

Na czym polega rekonstrukcja brwi?

Rekonstrukcja brwi przede wszystkim nie należy do bolesnych i inwazyjnych metod w odróżnieniu m.in. od popularnego dziś makijażu permanentnego. Jednak decydując się na tego rodzaju zabieg warto wybrać sprawdzony i zaufany gabinet kosmetyczny. Podczas takiej wizyty kosmetolog dobiera odpowiedni kształt brwi do rysów twarzy, ich kolor oraz metodę jaka będzie najlepsza w danym przypadku.

Rekonstrukcja brwi – metody

1. Building.

Stanowi tzw. metodę włoskową. Polega ona na doklejaniu pojedynczych włosów pochodzenia syntetycznego do naturalnych włosków klientki. Metoda buildingu stosowana jest zwykle u pań, których brwi potrzebują zagęszczenia lub zmiany kształtu. Kolor doklejanych brwi kosmetolog dobiera do naturalnego odcienia brwi klientki.

Gabinet kosmetyczny Wrocław

2. Sculpting.

Metoda Sculpting polega na dorysowywaniu na łuku brwiowym linii imitujących cienkie włoski przy użyciu specjalnego drucika. Barwnikiem, który uzupełnia brwi jest specjalna farba występująca w wielu odcieniach. Dzięki temu efekt jest bardziej naturalny.

Warto wiedzieć, że można stosować obie, powyższe metody jednocześnie. Dają one szansę na rekonstrukcję brwi w 100%. Może to być idealny sposób dla osoby, która nie posiada własnych włosów np. w wyniku przyjmowania chemioterapii.

Jaki jest efekt i ile kosztuje rekonstrukcja brwi?

Rekonstrukcja brwi zapewnia naturalny i stonowany wygląd, który nie rzuca się w oczy. Warto zaznaczyć, że efekt tego rodzaju zabiegu utrzymuje się około 2-4 tygodnie. Aby zwiększyć jego długość należy unikać dotykania brwi oraz aplikowania na nie preparatów, zwłaszcza tych zawierających fazę tłustą. Cena rekonstrukcji brwi jest nieco zróżnicowana, co wynika z wyboru danego gabinetu kosmetycznego. Średnio koszt to około 80 zł w przypadku zastosowania jednej metody, do 250 zł przy kombinacji dwóch metod.

Rekonstrukcja brwi – przeciwwskazania

Mimo że rekonstrukcja brwi nie należy do zabiegów inwazyjnych istnieje jednak kilka rzeczy, które stanowią przeciwwskazanie do jej wykonania. Nie wolno decydować się na tego rodzaju zabieg po wcześniejszym wykonaniu peelingu chemicznego lub mikrodermabrazji. Przeciwwskazaniem jest również trądzik pospolity w obrębie miejsca zabiegowego, a także wysypka, stany zapalne i otwarte rany.

Polecane produkty:
Centrum Fizjoterapeuty
Autor: |2018-08-20T16:13:45+00:0018 Marzec, 2018|Kategorie: Kosmetologia|Tagi: , , |3 komentarze

3 komentarze

  1. Ania 19 marca 2018 w 10:29 - Odpowiedz

    Fajna alternatywa dla makijażu permanentnego brwi, na który raczej bym się nie zdecydowała 😊 Szczerze mówiąc nie znalazłam tych alternatywnych zabiegow, ale wydaje mi się, że fajny efekt można uzyskać łącząc te dwie metody.

  2. Monika 19 marca 2018 w 10:40 - Odpowiedz

    Ja na szczęście mam ciemną oprawę oczu. Dobrze, że są różne rozwiązania dla osób, które tego potrzebują 🙂

  3. Aleksandra 19 marca 2018 w 11:02 - Odpowiedz

    Coś nowego, nie podoba mi się makijaż permanentny brwi moim zdaniem nie wygląda to ładnie, a ta metoda wydaje sie bardziej przyjazna. Pozdrawiam serdecznie

Zostaw komentarz