Wampirzy lifting – terapia osoczem bogatopłytkowym

//Wampirzy lifting – terapia osoczem bogatopłytkowym
Centrum Kosmetolożki

Wampirzy lifting to innowacyjna metoda naturalnej stymulacji komórek skóry dająca efekt jej regeneracji i odmłodzenia. Zapoczątkowany przez celebrytki, dziś wykonywany powszechnie jako jedna z naturalnych metod niwelacji objawów starzenia. Na czym polega i jakie przynosi efekty? Przyjrzyjmy się bliżej zabiegowi vampire face lifting.

Wampirzy lifting - terapia osoczem bogatopłytkowym

Wampirzy lifting jest rozwiązaniem szczególnie dla kobiet, które boją się postawić na inwazyjny botox czy operację plastyczną. Metodę tę rozpowszechniły celebrytki w Stanach Zjednoczonych, a dziś stosują ją kobiety również w Polsce.

Wampirzy lifting – na czym polega?

Wampirzy lifting jest niechirurgiczną metodą, która polega na ostrzykiwaniu pacjentki jej własną krwią, a mówiąc dokładniej zawartym w niej osoczem bogatopłytkowym. Osocze bogatopłytkowe można podawać pacjentkom na różne sposoby m.in. przy wykorzystaniu techniki zabiegu mezoterapii, w sposób liniowy, czyli wzdłuż zmarszczek występujących na skórze.

Istotną cechą wampirzego liftingu to fakt, że jest on w 100% naturalny, a więc nie istnieje ryzyko pojawienia się u pacjenta nietolerancji czy alergii na podawaną substancję.

Osocze bogatopłytkowe – co to jest?

Osocze bogatopłytkowe to substancja, która pozyskiwana jest z krwi pacjenta. Zawiera ono czynniki wzrostu m.in. peptydy, które stymulują skórę do regeneracji, dzięki czemu odzyskuje ona świeżość, witalność i młodzieńczy wygląd. Podawanie osocza bogatopłytkowego za pomocą iniekcji pobudza fibroblasty skóry do produkcji nowego kolagenu co powoduje, że staje się ona bardziej nawilżona, zregenerowana i odżywiona.

Wampirzy lifting – jak przebiega zabieg?

Cała terapia przebiega w sposób dwuetapowy. Na początku pobierana jest przez lekarza krew pacjentki, zwykle jest to około 8 ml. Następnie jest ona specjalnie opracowywana, czyli oddzielane są krwinki czerwone krwi od jej osocza. Tak przygotowany preparat podawany jest pacjentce podczas zabiegu, który można wykonać metodą mezoterapii lub wzdłuż zmarszczek na skórze.

Okolice poddawane zabiegowi to przede wszystkim:

Gabinet kosmetyczny Wrocław
 • czoło
 • okolica oczu
 • policzki
 • nos i jego okolice
 • podbródek
 • szyja

Podczas wykonywania zabiegu dochodzi do pojawienia się procesu bardzo zbliżonego do procesu regeneracji ran, a więc do:

 • syntezy nowych naczyń krwionośnych
 • stymulacji komórek macierzystych w celu zwiększenia swej ilości
 • pobudzenia fibroblastów do produkcji nowego kolagenu w skórze

Wampirzy lifting – efekty

Zabieg jest prawie bezbolesny i praktycznie nieinwazyjny. Podczas trwania terapii odczuwane są ukłucia igły tak samo jak przy wykonywaniu mezoterapii igłowej czy podawaniu wypełniaczy. Obrzęk miejsca zabiegowego znika po upływie kilku dni. Na efekty nie czeka się długo, ponieważ już po 2 tygodniach skóra rozpoczyna proces samoregeneracji.

Najlepsze efekty zyskujemy jeśli poddajemy się serii takiej terapii, która obejmuje 2-4 powtórzeń. Efekty wampirzego liftingu utrzymują się od jednego do dwóch lat.

Zabieg wampirzy lifting przede wszystkim:

 • nadaje skórze jędrności i elastyczności
 • poprawia ukrwienie skóry
 • wygładza zmarszczki
 • przyspiesza procesy gojenia skóry

Dla kogo jest stworzony zabieg wampirzy lifting?

Zabieg ostrzykiwania osoczem bogatopłytkowym przeznaczony jest szczególnie osobom, które preferują naturalne sposoby odmładzania i pielęgnacji skóry. Ponadto zaleca się go osobom, które wykazują alergie lub nietolerancję na inne preparaty w zabiegach medycyny estetycznej takie jak botox.

Zabieg może być wykonywany u kobiet w każdym wieku, nawet jako profilaktyka przed rozpoczęciem procesu starzenia się skóry.

Przeciwwskazania do wampirzego liftingu:

 • ciąża
 • karmienie piersią
 • nowotwory
 • choroby krwi
 • przyjmowanie leków wydłużających czas krwawienia

Wampirzy lifting – cena zabiegu

Cena za wampirzy lifting jest zależna głównie od okolicy, która poddawana jest terapii. Rozpoczyna się od około 500 zł, a kończy w granicach 1100 zł.

Polecane produkty:
Centrum Fizjoterapeuty

2 komentarze

 1. Magda M. 8 kwietnia 2017 w 14:41 - Odpowiedz

  Słyszałam o tym zabiegu. Kiedyś, gdy będę potrzebowała, nie zawaham się go użyć 🙂

 2. Pierwsza Dama 8 kwietnia 2017 w 16:47 - Odpowiedz

  Im więcej o tym zabiegu czytam, tym bardziej mnie interesuje. Mezoterapii nigdy jeszcze nie miałam robionej, więc nie wiem, jak z tym bólem… Ale mam tautaże, myślę, że bardziej bolesne to chyba nie jest, co?

Zostaw komentarz