Depilacja hollywoodzka – czym jest?

//Depilacja hollywoodzka – czym jest?
Centrum Kosmetolożki

Depilacja hollywoodzka bikini staje się coraz bardziej popularnym zabiegiem usuwania owłosienia. Moda pozbywania się włosów z miejsc intymnych przeszła wiele zmian na przestrzeni ostatnich kilku lat. Do tego czasu występowała tzw. depilacja brazylijska lub częściowa. Obecnie coraz bardziej powszechna staje się depilacja w stylu hollywoodzkim. Czym dokładnie jest oraz  na czym polega jej wykonanie? Poznajmy bliżej hollywoodzką depilację bikini.

Depilacja hollywoodzka – czym jest?

Depilacja miejsc intymnych, kiedyś uważana za temat tabu, dziś staje się jednym z najbardziej popularnych zabiegów wykonywanych w gabinetach kosmetycznych u pań w różnym wieku. Depilacja domowa wykonywana tradycyjną maszynką, kremem depilacyjnym lub depilatorem często nie zdaje egzaminu i pozostawia skórę z licznymi podrażnieniami. Profesjonalne wykonanie depilacji woskiem lub pastą cukrową w gabinecie kosmetycznym pozwala przeprowadzić zabieg szybko, sprawnie i co najważniejsze bez szkody dla naszej skóry.

Depilacja hollywoodzka – czym jest?

Depilacja hollywoodzka bikini to zabieg profesjonalnego usuwania owłosienia z okolic intymnych wraz z pośladkami i przestrzenią między nimi, pachwinami, wzgórkiem łonowym i wargami sromowymi. Włosy usuwane są w całości bez pozostawienia żadnego wzorku np. w postaci paska.

Jak przygotować się do zabiegu?

Najważniejszą rzeczą, o którą należy zadbać przed zabiegiem to odpowiednia długość włosów. Powinna wynosić od 05, do 1 cm. Jeśli włoski będą zbyt krótkie, zabieg nie powiedzie się, gdyż nie wszystkie zostaną wyrwane. Z kolei jeśli będę zbyt długie będą powodować dyskomfort podczas wykonywania zabiegu, nie przyjemne ich szarpanie oraz ból klientki.

Gabinet kosmetyczny Wrocław

Na kilka dni przed zabiegiem należy unikać nadmiernej ekspozycji na słońce, w solarium oraz saunie. Dzień przed zabiegiem natomiast warto wykonać peeling, który usunie martwe komórki naskórka i zapobiegnie wrastaniu włosków po zabiegu.

Depilacja hollywoodzka – jak wygląda zabieg?

Depilacja hollywoodzka polega na usuwaniu włosków z okolic intymnych przy pomocy wosku lub pasty cukrowej. Wykwalifikowany personel w profesjonalnym gabinecie kosmetycznym mocno dba o komfort swoich klientów m.in. oferując jednorazową bieliznę, przez którą partiami depilowana jest okolica bikini.

Zabieg depilacji woskiem lub pastą cukrową nie należy do najprzyjemniejszych, jednak wykwalifikowany kosmetolog przeprowadzi go szybko i sprawnie z jak najmniejszym odczuciem dyskomfortu. Na wcześniej oczyszczoną i zdezynfekowaną skórę nakłada on wosk / pastę cukrową. Następnie szybkim i energicznym ruchem zrywa je w przeciwnym kierunku do ich wzrostu. Bardzo dużą cechą wosku jest fakt, że z każdym wykonanym zabiegiem włoski osłabiają się i wolniej odrastają. Efekt gładkiej skóry utrzymuje się średnio na 3-4 tygodnie.

Jak należy pielęgnować skórę po zabiegu?

Aby przez długi czas cieszyć się gładką skórą okolic intymnych należy zastosować kilka istotnych zaleceń:

 • przy obecnych na skórze podrażnieniach nie opalać się, wybierać się na basen oraz wykonywać intensywnej aktywności fizycznej
 • kiedy skóra całkowicie się zregeneruje trzeba pamiętać o jej odpowiednim nawilżaniu, wykonywaniu peelingów oraz unikaniu golenia włosków maszynką

Przeciwwskazania:

 • zaawansowana ciąża
 • epilepsja (padaczka)
 • otwarte rany w miejscu zabiegu
 • cukrzyca
 • uczulenie na wosk lub pastę cukrową
 • żylaki, wenektazje
 • skłonność do bliznowców
 • nietypowe znamiona
 • nowotwory
 • infekcje bakteryjne, wirusowe i grzybicze skóry
 • mocno opalona skóra
Polecane produkty:
Centrum Fizjoterapeuty

Zostaw komentarz