Derma roller – jak skutecznie odmłodzić skórę ?

//Derma roller – jak skutecznie odmłodzić skórę ?
Centrum Kosmetolożki

Derma roller to stosunkowo młoda metoda odmładzania skóry wykorzystywana w kosmetologii. Jest ona przeznaczona dla osób, które chcą pozbyć się nieestetycznych zmarszczek oraz w naturalny sposób pobudzić skórę do odnowy. Jakie inne efekty przynosi Derma roller? W jaki sposób należy go stosować? Na te i inne pytania odpowiadamy w poniższym artykule.

Derma roller – jak skutecznie odmłodzić skórę ?

 

Czym jest Derma roller?

Jest to urządzenie kosmetyczne, które zbudowane jest z małego wałeczka pokrytego igłami. Igły te mogą posiadać różne długości i w zależność od tego mają różne zastosowanie. Długość igieł wynosi 0,2 mm do 05, mm. Proces “leczenia” skóry Derma rollerem polega na nakłuwaniu jej powierzchni i tworzeniu mikroskopijnych dziurek. Wywołuje to stan zapalny i prowadzi do samo regeneracji skóry.

Jak działa Derma roller?

Zabieg z wykorzystaniem urządzenia Derma roller polega początkowo na odpowiednim przygotowaniu skóry twarzy, a więc wykonaniu dokładnego demakijażu i delikatnego peelingu. Następnie po czynnościach oczyszczających skórę wykonywany jest masaż twarzy przy pomocy urządzenia Derma roller. Czas masażu wynosi około  3-5 minut. Po jego zakończeniu nakładane są na skórę substancje aktywne w postaci np. serum, ampułki czy maski na twarz. Derma roller w znaczny sposób ułatwia absorpcję składników aktywnych w głąb skóry powodując jej większe odżywienie i regenerację. Substancje aktywne nałożone na skórę, dzięki wykorzystaniu urządzenia Derma roller, trafiają w bardzo szybkim tempie do skóry właściwej, co przynosi spektakularne efekty całego zabiegu.

Gabinet kosmetyczny Wrocław

Zabiegi z wykorzystaniem urządzenia Derma roller wykonywane są w serii, która wynosi 3-6 powtórzeń w odstępach średnio co 4 tygodnie. Można je wykonywać przez cały rok.

Jakie korzyści daje zabieg Derma roller?

Derma roller to zabieg, który ma na celu pobudzić w naturalny sposób skórę do produkcji kolagenu oraz wyzwolić w niej procesy samonaprawcze. Ponadto zabieg z wykorzystaniem urządzenia Derma roller usprawnia absorpcję składników aktywnych w głąb skóry, dzięki czemu w szybszym tempie zostaje ona odżywiona. Skóra staje się bardziej wygładzona, jej koloryt poprawiony, a struktura napięta.

Zalety zabiegu:

 • poprawa krążenia skóry
 • zwiększenie jędrności i elastyczności skóry
 • redukcja przebarwień
 • niwelacja drobnych zmarszczek
 • redukcja blizn potrądzikowych

Derma roller

Dla kogo przeznaczony jest Derma roller?

Przede wszystkim dla osób, które oczekują rewitalizacji, rozjaśnienia i pobudzenia skóry do odnowy. Zabiegi zalecane są także osobom chcącym zwiększyć jędrność skóry, poprawić jej napięcie oraz zredukować drobne zmarszczki i przebarwienia.

Przeciwwskazania:

 • reakcje alergiczne skóry
 • trądzik różowaty
 • duże stany zapalne i podrażnienia skóry
 • choroby bakteryjne, wirusowe i grzybicze

Jaka jest cena zabiegu z wykorzystaniem urządzenia Derma roller?

Cena zabiegu może wahać się nieznacznie i zależy od kosmetyków jakie zostaną wykorzystywane do zabiegu, jak również od partii ciała, którą poddajemy terapii. Średnia cena na okolicę twarzy wynosi około 300 zł. Z kolei na dekolt i szyję około 100 zł. Jeżeli chodzi o samą okolicę oczu i ust to koszt wynosi mniej więcej 250 zł.

Polecane produkty:
Centrum Fizjoterapeuty

10 komentarzy

 1. F. 21 września 2017 w 10:51 - Odpowiedz

  O kurcze, w ogóle nie słyszałam o czymś takim! Ale patrząc na w sumie niewielką cenę, chętnie dowiem się, czy w mojej okolicy jest coś takiego 🙂

 2. Kwadrans 21 września 2017 w 11:08 - Odpowiedz

  Słyszałam już o tej metodzie. Sama jeszcze nie korzystałam. Gdybym miała możliwość na pewno bym się zdecydowała.

 3. Anna 22 września 2017 w 11:10 - Odpowiedz

  Nie słyszałam o tej metodzie i jeszcze nie miałam okazji wypróbować. 🙂

 4. Kulturowa 23 września 2017 w 12:49 - Odpowiedz

  No, temat ciekawy – i chyba faktycznie potrzebny… 🙂

 5. Martyna 23 września 2017 w 12:54 - Odpowiedz

  Słyszałam już o tym, póki co nie potrzebuje, ale kiedyś na pewno spróbuję tej metody 😉

 6. Sylwia 23 września 2017 w 14:09 - Odpowiedz

  Dziękuję za tę informację. Właśnie przymierzam się do zakupu innego urządzenia do peelingu kawitacyjnego.

 7. Justyna Żuk 23 września 2017 w 22:40 - Odpowiedz

  Już wiele o tym słyszałam. Jednak ja jestem zdania, że od młodości trzeba odpowiednio dbać o skórę i jest to najlepszy przepis na młodość. Jak już się zestarzejemy to nic nie pomoże – biologicznie już skóra nie będzie dawała rady. Warto pamiętać, że takie zabiegi i tak trzeba powtarzać, a nie sądzę żeby mega pomogły osobom, które bardzo potrzebują pomocy.

 8. Ewelina 25 września 2017 w 10:10 - Odpowiedz

  Słyszałam wiele dobrego na temat dermarollerów, ale sama nie zdecydowałam się jeszcze na żaden zabieg ani zakup swojego 😉

 9. Ewa 25 września 2017 w 10:40 - Odpowiedz

  Dużo dobrego słyszałam o zabiegach dermarollerem. W jakim wieku zaleca się stosowanie?

 10. Tomasz 25 września 2017 w 17:43 - Odpowiedz

  niestety ja też zaczynam powoli zauważać, że skóra na mojej twarzy się starzeje…

Zostaw komentarz