Zalotka – niezawodny sposób na piękne rzęsy

//Zalotka – niezawodny sposób na piękne rzęsy
Centrum Kosmetolożki

Zalotka oprócz tradycyjnego tuszu do rzęs stanowi równie niezawodny gadżet, który przyczynia się do odpowiedniego wyglądu naszych rzęs. Czym dokładnie jest i jak jej używać? Przyjrzyjmy się bliżej zalotce.

Zalotka - niezawodny sposób na piękne rzęsy

Zalotka – czym jest?

Zalotka to nic innego jak niewielki metalowy przyrząd kosmetyczny nadający rzęsom wyrazistego wyglądu. Służy bowiem do ich naturalnego podkręcania, aby kobiece oko zyskało szersze i jaśniejsze spojrzenie.

Obecnie na rynku występuje wiele rodzajów zalotek, które uwarunkowane są indywidualną ceną. W drogeriach, sklepach internetowych czy hurtowniach kosmetycznych spotkać można elektryczne lub mechaniczne zalotki. Dobrej jakości mogą kosztować nawet około 100 zł. Wyposażone są one w dodatkowe gąbeczki, które sprawiają, że zalotka jest bardziej delikatna i łagodniejsza dla rzęs. Ponadto nadaje naturalny, lekko podkręcony kształt rzęs. Z kolei cena tańszych, wykonanych z tworzywa sztucznego, sięga w granicy od 5-20 zł. Tego rodzaju zalotki idealnie sprawdzają się np. w podróży.

Zalotka – jak z niej korzystać?

Zanim przystąpimy do korzystania z zalotki należy upewnić się, że zarówno skóra jak i rzęsy zostały dokładnie oczyszczone. W przypadku kiedy występują resztki jakichkolwiek kolorowych kosmetyków warto wykonać dokładny demakijaż skóry. Po jej oczyszczeniu i wysuszeniu można nałożyć krem nawilżający, a następnie odczekać około 10 minut aż dokładnie się wchłonie. Po upływie tego czasu można wykonać makijaż oka, nie wykorzystując jednak tuszu do rzęs. Kosmetyk ten bowiem szybko zasycha, a jego wcześniejsze nałożenie mogłoby spowodować sklejenie się rzęs, a nawet połamanie. Cenną wskazówką jest wcześniejsze podgrzanie zalotki np. przy użyciu suszarki zanim jej użyjemy.

Gabinet kosmetyczny Wrocław

Po jej podgrzaniu należy zalotkę otworzyć i umieścić jak najbliżej linii rzęs. Następnie zacisnąć ją przez 10-30 sekund. Im dłuższy jest czas zaciskania tym efekt podkręcenia jest bardziej spektakularny. Tę samą czynność należy wykonać analogicznie na drugim oku.

Jak często używać zalotkę?

Tak naprawdę nie ma przeciwwskazań ku temu, aby zalotkę stosować codziennie. Jednak z racji własnego rozsądku warto czasem dać rzęsom odpocząć kilka dni.

Jak dbać o zalotkę?

Technologia produkcji gadżetów kosmetycznych mocno się rozwinęła. Obecne zalotki produkowane są z bardziej trwałych materiałów. Ponadto zostały one bardziej wyposażone niż te pierwsze, które wchodziły się na rynek.

O zalotki dobrej jakości (metalowe) należy szczególnie dbać. Wyposażone są one w specjalne gąbeczki, które warto wymieniać. A to dlatego, że po około 2 miesiącach stosowania tracą swoje funkcje oraz w ich otoczeniu gromadzić się mogą bakterie, które w późniejszym czasie mogą spowodować infekcje oka. Warto również na kilka minut przed zastosowaniem zalotki zdezynfekować jej całą powierzchnię.

Polecane produkty:

Aktualizacja:

Centrum Fizjoterapeuty

9 komentarzy

 1. Ada 14 grudnia 2017 w 10:56 - Odpowiedz

  Mam zalotke w domu, ale szczere powiedziawszy nie używam jej na co dzień, tylko na jakieś większe wyjścia 😊 mimo to uwazam, że jest to fajny gadżet i wiele kobiet mających rzęsy bez wyrazu chętnie korzysta z tego wynalazku.

 2. Mariola 14 grudnia 2017 w 11:38 - Odpowiedz

  Bardzo fajna jest zalotka 🙂 Pozdrawiam 🙂

 3. Sylwia Ka-a 14 grudnia 2017 w 12:40 - Odpowiedz

  Ja nie używam zalotki wcale. Kiedyś wyrwałam sobie nią sporo rzęs i wolę do tego nie wracać 🙂

 4. Joanna 17 grudnia 2017 w 14:33 - Odpowiedz

  nigdy nie próbowałam stosować zalotki

 5. Beata 17 grudnia 2017 w 14:48 - Odpowiedz

  Przy moim ogarnięciu manualnym dość szybko zostałabym bez rzęs… 😀

 6. Agata 17 grudnia 2017 w 19:55 - Odpowiedz

  Miałam zalotkę, niestety taniutką, bo była w komplecie z kosmetyczką. Słodki jeżu… tak sobie rzęsy ścisnęłam, że chodziłam przez cały dzień z takimi w kształcie litery L, były prawie złamane. Serce mi krwawiło! Ach, te błędy młodości 😀 hiihih

 7. Sandra 25 grudnia 2017 w 14:00 - Odpowiedz

  Czytalam kiedys ze zalotka moze spowodowac lamanie rzes. Czy to prawda? Bo zawsze omijalam ja szerokim lukiem….

 8. Aleksandra 25 grudnia 2017 w 14:43 - Odpowiedz

  Może Cię zaskoczę – nigdy nie używałam zalotki, choć słyszałam o niej sporo dobrego! Jakoś się jej trochę hm… boję? 😀 dobrze, że piszesz o higienie, o której sporo ludzi zapomina

 9. Mona 25 grudnia 2017 w 16:33 - Odpowiedz

  Od jakiegoś czasu doklejam rzęsy i nie wyobrażam sobie życia bez nich 😉 kiedyś stosowałam zalotkę 🙂

Zostaw komentarz